Димитър Митов и Сейнт Джонстън допуснаха обрат срещу лидера Селтик

Сейнт Джонстън и Димитър Митов допуснаха обрат и поражение с 1:3 у дома срещу Селтик в двубой от 15-ия кръг във Висшата лига на Шотландия. Вратарят на българския национален отбор беше титуляр за "светците" и остана на терена през целия мач в Пърт.

На няколко пъти Митов се намеси решително след опасни удари на Кього Фурухаши и Калъм Макрегър, но не успя да помогне на домакините да измъкнат поне точка срещу шампионите.

Селтик имаше сериозно надмощие преди почивката, но Дайланг Джайесими даде аванс за Сейнт Джонстън след изпълнение на ъглов удар и груба грешка на защитата на "зелено-белите" и вратаря Джо Харт.

През второто полувреме отборът от Глазгоу създаде множество голови положения и в 67-ата минута капитанът Макгрегър изравни със силен удар от наказателното поле след добавка.

Близо 12 минути след това при бърза контра Мат О'Райли с шут от дистанция изведе Селтик напред в резултата. Дълбоко в допълнителното време на срещата на "Макдърмид Парк" Томоки Ивата изведе Джеймс Форест сам срещу Митов и нападателят на гостите оформи крайното 3:1.

Сейнт Джонстън се намира едва на 11-то място в класирането с актив от само 11 точки след втората си поредна загуба. Селтик е лидер в класирането с 39 спечелени точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago