Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Хосе Кордоба и Панама ще играят срещу САЩ, Уругвай и Боливия на Копа Америка 2024

Защитникът на Левски Хосе Кордоба и неговите съотборници от Панама попаднаха в група С на турнира Копа Америка 2024, а техни съперници ще бъдат домакините от САЩ, Уругвай и Боливия. Това отреди жребият в Маями, който беше изтеглен през изминалата нощ.

Кордоба има десет мача в кариерата си за Панама, като за последно игра по 90 минути при победи с 3:0 и 3:1 срещу Коста Рика на четвъртфиналите на турнира КОНКАКАФ Лига на нациите през ноември. Той бе квалификация за Копа Америка. Халфът на Етър - Мартин Моран също има мачове за националния тим на Панама, но за последно е играл в контрола с Аржентина на 24 март. Също тогава са и последните мачове на нападателя на ЦСКА - София Майкъл Естрада за Еквадор, който е в група В с Мексико, Венецуела и Ямайка.

Панама ще започне на 23 юни срещу Уругвай на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями. Четири дни по-късно Кордоба и компания играят срещу САЩ на "Мерцедес-Бенц" в Атланта, а последният съперник в групата е Боливия. Мачът е насрочен за 1 юли на "Експлория" в Орландо. Защитаващият титлата си отбор на Аржентина ще започне Копа Америка на 20 юни в Атланта срещу победителя от плейофа между Канада и Тринидад и Тобаго. Световните шампиони ще срещнат още Чили в Ню Джърси на 25 юни, като това е повторение на финала от 2016 г. Аржентина ще затвори мачовете си от група А четири дни по-късно срещу Перу в Маями. Бразилия оглавява група D, в която са още отборите на Парагвай, Колумбия и победителят от плейофа между Коста Рика и Хондурас.

Група А: Аржентина, Перу, Чили, Канада/Тринидад и Тобаго

Група В: Мексико, Еквадор, Венецуела, Ямайка

Група С: САЩ, Уругвай, Панама, Боливия

Група D: Бразилия, Колумбия, Парагвай, Коста Рика/Хондурас

Снимки: Gettyimages