Борнемут излъга Кристъл Палас

Отборът на Борнемут победи като гост с 2:0 тима на Кристъл Палас в среща от 15-ия кръг на английската Премиър лийг. Головете за победителите вкараха Маркос Сенеси (25’) и Кийфър Мур (90’+1’).

Този резултат изравни двата състава по точки в долната половина таблицата, като се намират на по девет пункта над зоната на изпадащите и ще се нуждаят от добра серия в шампионата, за да се отдалечат дъното на таблицата на по-стабилна дистанция.

Лондончани започнаха по-добре срещата и пропуснаха изгодни положения през първите десет минути, но бяха наказани в средата на полувремето, когато Сенеси от гостите засече центриране от корнер.

След това играчите на Палас дадоха всичко от себе си да спечелят поне точка и създадоха над десет голови положения, но им липсваше ефективност и рядко стигаха до точни изстрели.

Това предопредели и загубата на тима от английската столица, като в добавеното време дори допуснаха втори гол в мрежата си, реализиран след засечено центриране от страна на Кийфър Мур.