Уест Хам отново не успя да победи Кристъл Палас у дома

Уест Хам не успя да победи Кристъл Палас в Премиър лийг за пети пореден път на свой терен, след като двата отбора завършиха 1:1 в лондонско дерби от 14-ия кръг. Мохамед Кудус даде преднина на "чуковете" в 13-ата минута. Цоуфал овладя центриране на Уорд-Праус, след което върна в наказателното поле към ганаеца, който стреля от движение. "Орлите" не успяха да нанесат нито един точен удар през първата част, а в началото на втората ново попадение на Кудус бе отменено заради засада на Соучек. Домакините привидно контролираха срещата, но грешка на Мавропанос, който върна лошо топката назад, доведе до изравнителен гол на Одсон Едуар в 53-тата минута. Това бе и първият точен изстрел на тима на Рой Ходжсън в мача.

Натискът на Уест Хам до края не даде резултат, като Мавропанос и Боуен пропуснаха най-добрите шансове, до които стигнаха домакините. Така "чуковете" вече загубиха 12 точки от водеща позиция от началото на сезона досега. Само отборът на Бърнли е загубил повече (14), след като е водел в резултата в своите мачове от Премиър лийг.

Този резултат прекъсна серията на Уест Хам от четири поредни победи във всички турнири.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago