Оли Уоткинс спаси Астън Вила в зрелищен сблъсък с Борнемут

Борнемут и Астън Вила изиграха много атрактивен двубой на "Виталити Стейиъм", в който домакините на два пъти повеждаха, но бирмингамци си тръгнаха с точка след 2:2. С основен принос за равенството бе Оли Уоткинс, който асистира не Леон Бейли за първия гол на гостите и сам вкара втория в 90-ата минута. Антоан Семеньо (10') и Доминик Соланке (52') се разписаха за домакините.

Двата отбора изиграха много зрелищно първо полувреме, в което можеше да си отбележат много повече попадения от падналите само два такива. В десетата минута Карлош подари топката на Кристи пред наказателното поле, след което "десетката" на "черешките" намери Семеньо, който стреля покрай Мартинес в ъгъла за 1:0. Десет минути след това Астън Вила изравни резултата. Уоткинс намери Байли отдясно, след което крилото на гостите влезе навътре в наказателното поле и със страхотен удар с левия крак направи 1:1. Само две минути след това бирмингмаци помислиха, че са направили пълен обрат, след като Карлош отблизо прати топката във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Дин по-рано в хода на атаката. До почивката двата отбора имаха по още няколко положения, но в крайна сметка резултатът остана 1:1.

В 52-рата минута Доминик Соланке даде преднина на Борнемут за втори път в мача, след като получи от Керкез в наказателното поле, обърна се добре и стреля точно за 2:1.

Оли Уоткинс спаси Астън Вила от загубата с гол в 90-ата минута, когато засече с глава центриране на Диаби.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago