Димитър Митов спаси точката за Сейнт Джонстън

Българският вратар Димитър Митов беше титуляр за шотландския Сейнт Джонстън при домакинското равенство 2:2 срещу Мъдъруел в отложена среща от 9-ия кръг на шотландската Висша лига. Мачът беше дебют и за новия мениджър на светците Крейг Ливайн, който пое работата преди два дни със задача да ги спаси от изпадане. Тимът на Митов поведе с 2:0 на свой терен след едно полувреме игра и вероятно са се виждали победители след ранните попадения на Ники Кларк и Анди Консидайн в рамките на десет минути – 17-а и 27-а. Гостите обаче изравниха през втората част благодарение на головете на Шейн Блейни в 68-ата минута и на Мика Биерет само след още 6.

Така с 8 точки тимът на българския вратар остава на последното 12-о място, като с две повече пред тях са Рос Каунти и Ливингстън. Все пак утехата за Ливайн е, че продължава да има още един отложен мач, който би ги изкачил извън опасната зона.

Самият треньор след мача призна, че в отбора му са били уплашени да не се стигне до пълен обрат в оставащия четвърт час след изравняването на резултата.

Отборът на гостите се премести над Хибърниън на 8-о място с 12 точки, въпреки че серията им без победа вече се простира на осем мача. И те започнаха перфектно срещата, отбелязвайки в началните минути, когато Конър Уилкинсън прехвърли вратаря Митов и прати топката в мрежата. Но прегледът със системата за видеоповторения (ВАР) подсказа на съдията, че авторът на попадението си е помогнал с ръце, за да надскочи Консидайн от домакините. И разочарованието за гостите продължи в следващите 15 минути, когато инкасираха два гола.

През второто полувреме гостите пуснаха в игра нападателя Тео Беър, който промени хора на мача, не само с асистенцията за крайното 2:2. А вратарят Митов спаси точката за своите с отлична реакция при далечен изстрел на Блеър Спитал малко след началото на последните 10 минути от двубоя.

В събота Сейнт Джонстън отново е домакин и то на пряк съперник в битката за оцеляване – Рос Каунти.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago