С магията на Собослай Унгария обърна Черна гора и завърши на първо място в нашата група

Унгария финишира на първо място в квалификационна Група G за Евро 2024, за което се класира по убедителен начин, след като стигна до обрат и победа с 3:1 над Черна гора на "Пушкаш Арена". Черногорците имаха нужда от пълен успех в този двубой и загуба на Сърбия в срещата с България, за да се класират за финалите в Германия. Двубоят тръгна по този сценарий, след като Слободан Рубежич изведе гостите напред в 36-ата минута. Вукчевич центрира към далечната греда, Йоветич отклони с глава успоредно на голлинията, след което Рубежич засече отблизо, вкарвайки първия си гол с националната фланелка.

След почивката огромната класа на капитана на Унгария Доминик Собослай обърна този мач в полза на маджарите. Първо звездата на Ливърпул направи страхотен солов пробив, премина покай трима бранители и стреля в далечния ъгъл. Още в следващата минута Собослай направи пълен обрат след двойно с Адам Мартин и мощен изстрел, с който матира Дукич за втори път. Собослай имаше основен принос и за третия гол, след като първо бе фаулиран на границата на наказателното поле, след което сам изпълни много добре прекия свободен удар. Стражът на гостите изби, но Адам Наги направи добавка отблизо. С голяма заслуга за победата на Унгария бе и вратаря на домакините Денес Дибуш направи няколко изключителни спасявания през второто полувреме.

Така Унгария завърши без загуба тези квалификации, като записа пет победи и три равенства. Черна гора остана на трето място, на три точки зад отбора на Сърбия, който също се класира за Евро 2024. За съжаление, България остана на последно място с актив от четири точки – две по-малко от Литва.

Снимки: Sportal.hu