Равенство стигна на Швейцария да изпълни целта си

Швейцария изпълни голямата си цел и се класира за Евро 2024. "Кръстоносците" направиха равенство 1:1 с Косово в срещата между двата тима от 9-ия кръг в група "I", но това бе напълно достатъчно, за да си гарантира билет за финалите в Германия догодина. Рубен Варгас бе точен за домакините в 48-ата минута, а Мухамет Хюсени изравни в 82-рата.

Швейцария бе отборът, който повече натискаше през първото полувреме и бе много близо до откриване на резултата в 17-ата минута, когато Ремо Фройлер направи фрапантен пропуск отблизо на празна врата.

Все пак в 48-ата минута домакините поведоха. При едно центриране отляво топката не бе изчистена добре и Варгас се възползва от това, за да я вкара отблизо с глава.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Гостите обаче изравниха в 82-рата минута, когато Мергим Войвода с прекрасен пас в коридор намери Хюсени в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 1:1.

След това равенство Швейцария остава на 2-рото място със 17 точки, като няма как да бъде изместен от тази позиция. Косово пък окончателно загуби шансове за еврофиналите, като се намира на 4-тото място с 11 точки.