Хърватия направи голяма стъпка по пътя си към Евро 2024

Националният тим на Хърватия записа важна победа с 2:0 при гостуването си на Латвия от предпоследния кръг на група D от квалификациите за Евро 2024.

Успехът на “ватрените” дойде след две ранни попадения. Още в седмата минута Ловро Маер откри резултата след асистенция на Лука Иванушец. Девет минути по-късно именно играчът на Волфсбург подаде топката на Андрей Крамарич, който със своя шут от границата на наказателното поле удвои преднината на своя тим. След това “шахматистите” пропиляха редица голови положения, а домакините отправиха само един удар, който се оказа неточен. В добавеното време резервата Марио Пашалич можеше да вкара трети гол за гостите, но гредата попречи това да се случи.

Така Хърватия се изкачи на втората позиция в групата с актив от 13 точки. Това означава, че ако бронзовият медалист от Мондиал 2022 спечели домакинството си на Армения във вторник, той със сигурност ще играе на Евро 2024. Това ще е възможно и при реми или загуба на хърватите, но само ако третият Уелс (11 т.) не спечели срещу гостуващия отбор на Турция. От друга страна, Латвия със сигурност ще завърши на дъното в групата със само 3 пункта, след като изигра всичките си мачове.

Снимки: Imago