Израел шокира Швейцария в края и запази шансовете за Евро 2024

Отборите на Израел и Швейцария направиха равенство 1:1 в среща от 8-ия кръг на квалификациите в група “I” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Срещата се игра на стадион “Панчо Арена” в Унгария заради военната обстановка в ивицата “Газа”, като поради същата причина специално този мач бе отложен преди месец, когато трябваше да се изиграе.

“Кръстоносците” поведоха в резултата с гол на Рубен Варгас (36'), като символичните домакини изравниха чрез Шон Вайсман (88').

Два мача преди края разликата между двата тима остава 4 точки, като швейцарците все още са фаворити за класиране на финалите през следващата година, но и техните съперници имат теоретични шансове да спечелят визи за Германия.

Израелците показаха характер и смело навлизаха в половината на съперника, като не свеняха и да пращат често топката в швейцарското наказателно поле. Въпреки това гостите бяха тези, които откриха резултата около 10 минути преди края на първото полувреме. Рубен Варгас засече центриране с глава и прати топката във вратата, пазена от Омри Глазер.

Също така швейцарците могат да съжаляват, че на полувремето не се оттеглиха с по-сериозно предимство, защото Рубен Варгас вкара още едно попадение четвърт час преди другото, но съдията го отмени заради нарушение в атака.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

През второто полувреме символичните домакини продължиха да показват най-доброто от себе си, докато техните съперници в последния четвърт час просто доиграваха срещата. Надменността на “кръстоносците” доведе до логичния развой на събитията и две минути преди края на редовното време отборът на Израел изравни. Шон Вайсман засече центриране дълбоко в наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл.

Така интригата в група “I” остана отворена за последните два кръга от квалификациите.

Снимки: Imago