РБ Лайпциг се поизмъчи срещу Фрайбург, но победи и се изкачи в топ 4

Отборът на РБ Лайпциг се завърна на победния път в германската Бундеслига и спечели с 3:1 срещу тима на Фрайбург в среща от 11-ия кръг на шампионата. Головете за победата отбелязаха Шави Симонс (6'), Лоис Опенда (79') от дузпа и Кристоф Баумгартнер (81'), а за гостите се разписа Мерлин Рьол (45'+6').

С успеха отборът от Лайпциг се завърна в топ 4 на класирането и дръпна с две точки пред петия Борсия (Дортмунд). Поражението пък отдалечи играчите на Фрайбург от челните позиции и вече ичостават на цели девет пункта от четвъртото място.

Двата отбора си размениха по един гол през първата част, като домакините бяха тези, които удариха първи. Шави Симонс откри резултата в 6-ата минута, достигайки до топката след грешка в отбраната на Фрайбург и стреля точно от границата на наказателното поле.

След гола играчите на РБ Лайпциг продължиха да поддържат доминацията си и отправиха цели осем удара по посока противниковата врата, но само три от тях бяха точни. За сметка на това гостите от Фрайбург бяха доста по-пестеливи и издебнаха своя момент дълбоко в добавеното време. В 6-ата минута от продължението Мерлин Рьол завърши по най-подходящия начин индивидуалния си пробив, пращайки топката във вратата, пазена от Янис Бласвих.

След почивката гостите дори можеха да стигнат до пълен обрат, но голът на централния нападател Лукас Хьолер бе отменен заради засада.

Четвърт част преди края на редовното време домакините се върнаха на правилния път, когато съдията отсъди дузпа в тяхна полза. След кратка проверка чрез системата VAR легитимността на 11-метровия наказателен удар бе потвърдена и в 79-ата минута Лоис Опенда отново изведе своите напред в резултата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Веднага след това играчите на РБ Лайпциг затвърдиха доброто си представяне и с трети гол. Кристоф Баумгартнер стреля от границата на пеналтерията и наказа отново Ноа Атуболу.

С успеха домакините се върнаха на победния път след загубата в миналия кръг от тима на Майнц 05, докато тимът на Фрайбург не съумя да спечели в трети пореден мач, като последният успех играчите от провинция Баден-Вюртемберг датира от 21-и октомври, когато бе сломен съставът на Бохум.