Стивън Петков дебютира с асистенция за Академико (Визеу)

Стивън Петков изигра първия си мача с екипа на Академико (Визеу). Българският нападател се появи като резерва при гостуването на Оливейрензе, завършило 2:2. Петков влезе в 71-ата минута, а секунди по-късно асистира на Андре Алмейда, който донесе точката на Академико.

Преди почивката Юри Араужо даде преднина на гостите, но Оливейрензе направи обрат в началото на втората част с две попадения на Андре Шуте. Петков влезе на мястото на голмайстора Араужо и с първото си докосване до топката подаде с глава към Алмейда и той разстреля стража на домакините.

Стивън Петков смени отбора в Португалия

За Академико това беше четвърто равенство от 5 мача. Отборът заема 9-о място в класирането на Лига Португал 2 с 9 точки. Начело с 13 точки е АВС, следван от Маритимо с 12 и Санта Клара с 11.

В следващия кръг на 1 октомври Академико ще посрещне АВС.