Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Ал-Ахли спечели дербито на Джеда след два отменени гола на Бензема

Отборът на Ал - Ахли спечели с 1:0 срещу тима на Ал - Итихад в срещата между двата състава от 9-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Попадението за победителите отбеляза Франк Кесие (31').

С успеха Роберто Фирмино и компания се изравниха по точки с днешния си съперник и се изравниха по точки с лидера Ал - Таавон.

Гостите играха по-добре през първите 30 минути и след като създадоха около половин дузина голови положения, откриха резултата с гол на Франк Кесие.

Играчите на Ал - Итихад реагираха мигновенно и веднага изнесоха високо пресата си, притиснаха съперника и до края на полувремето отправиха три удара. До попадение не се стигна, като дори Фабиньо си изкара жълт картон и домакините оставиха надеждите за обрат за втората част.

След почивката домакините продължиха да търсят гола упорито и това се случи в 71-ата минута, когато Карим Бензема прати топката във вратата, пазена от Едуар Менди, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено.

До края играчите на Ал - Итихад демонстрираха абсолютно незнание пред съперниковата врата и дори контраатаките на отбора на Ал - Ахли бяха в пъти по-опасни и можеха да доведат до втори гол във вратата на Менди.

Все пак в продължението, което стигна цели 12 минути, Карим Бензема отново се разписа, като отново попадението бе отменено. Бившата звезда на Реал Мадрид бе дълбоко зад последния в отбраната на Ал - Ахли.

С успеха момчетата на Матиас Ясле прекратиха негатината серия от два поредни мача без победа, докато съставът, воден от Нуно Ешпирито Санто загуби за първи път от 1-ви септември насам, когато бе преклонена глава пред Ал - Хилал.

Снимка: Al-Ahli Saudi Club// Twitter