Ланс разгроми Нант

Отборът на Ланс разгроми тима на Нант с 4:0 в среща от 10-ия кръг на френската Лига 1. Победата изкачи вицешампионите до деветото място в шампионата, докато сребърният медалист от Купата на Франция остана седми.

Наказателната акция започна в 27-ата минута, когато Флориан Сотока вкара от дузпа, като това остана и единственото попадение през първото полувреме.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

След почивката домакините от Ланс вкараха нови три попадения. Всичко започна в 58-ата минута, когато Факундо Медина даде аванс от два чисти гола на отбора си. След това в 72-ата минута Сотока реализира втора дузпа и направи преднината на вицешампионите класическа, а в 89-ата минута Неил Ел Айнауи оформи разгрома.

Това бе пети последователен мач за отбора на Ланс, в който не допусна поражение, докато тима на Нант прекъсна серията си от две последователни победи.

Снимки: Imago