Нордселанд взе своето в Търнава и утежни положението на Лудогорец

Нордселанд победи с 2:0 като Спартак (Търнава) в другия мач от група “H”, където е и българският шампион Лудогорец. Головете за датчаните отбелязаха Йонас Йенсен-Абеу (36’) и Кристиан Расмусен (48’).

Нордселанд, който унижи с 7:1 “орлите” в предишния им мач, отново показа класата си и спечели заслужено в Словакия. Датчаните можеха да открият още в 17-ата минута, но опасният шут на Бенямин Нигрен бе блокиран. Пет минути по-късно Кристиан Расмусен също имаше шанс да се разпише, но ударът му бе избит от стража на домакините Доминик Такач в корнер. Отново той можеше да открие в 27-ата минута, но пак вратарят на Спартак успя да спаси. Най-добрият шанс за словаците пък дойде четири минути по-късно, когато Михал Дюриш удари греда след добър изстрел.

Датчаните все пак откриха резултата в 36-ата минута, когато след изпълнение на корнер Лукас Хей надскочи противник и насочи топката към Йонас Йенсен-Абеу, който с глава намери мрежата - 0:1. Няколко минути по-късно Спартак можеше да изравни, след като Мартин Шулек излезе в чиста позиция и стреля, но шутът му бе избит в корнер от Андреас Хансен.

В началото на втората част Нордселанд нанесе своя втори удар. След чудесна комбинация  Кристиан Расмусен направи чудесно двойно подаване с Андреас Шелдеруп и излязъл очи в очи със стража на Спартак Доминик Такач не сгреши - 0:2. Датчаните можеха да увеличат аванса си, но Мартин Фрезе нацели десния страничен стълб в 62-рата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

С тази победа датчаните взеха втора поредна победа в групата и излязоха на втората позиция с 6 точки, като по този начин  Лудогорец със сигурност ще трябва да търси нещо от реванша срещу Фенербахче, ако иска да разчита на класиране в следващата фаза.