Лудогорец се бори, но се предаде срещу безгрешния Фенербахче

Българският шампион Лудогорец отстъпи с 1:3 като гост на Фенербахче в Лигата на конференциите. Това е втора загуба за "орлите" в груповата фаза на турнира, след три изиграни срещи. Турският гранд от своя страна продължава сезона само с победи - общо 18 на всички фронтове. Нападателят Миши Батшуай откри резултата в 42-ата минута. Малко след почивката Миха Зайц простреля Симон Слуга от десетина метра за 2:0. В 65-ата минута разградчани намалиха след автогол на Родриго Бекао, но в добавеното време Зайц оформи крайния резултат.

Мачът беше дебютен за завърналия се начело на "зелените" Георги Дерменджиев. Както е известно, 68-годишният специалист замени Ивайло Петев след равенството с Арда (Кърджали) в родното първенство през уикенда.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Двубоят започна при невъобразим шум и специална хореография с огромни турски знамена и лика на Кемал Ататюрк, като по този начин домакините отбелязаха 100-годишнината от основаването на турската република, която се навършва на 29 октомври т.г.

До петата минута Клод Гонсалвеш и Якуб Пьотровски пробваха мерника си пред вратата на "жълтите канарчета", но не сполучиха. В 26-ата минута бразилецът Фред проби отляво, след което бившият халф на Манчестър Юнайтед направи нещо средно между центриране и удар. Симон Слуга обаче успя да отбие с една ръка топката.

Последваха по-спокойни минути и така до 42-ата. Тогава Миши Батшуай получи пас през центъра, след което Оливие Вердон не съумя да неутрализира атаката на бившия футболист на Марсилия, Челси и Борусия (Дортмунд). Белгиецът влезе в наказателното поле на Лудогорец и мушна топката покрай Симон Слуга - 1:0 за Фенербахче

В началото на второто полувреме турският отбор достигна до второ попадение. Душан Тадич пусна прецизен пас към Джейдън Остерволде отляво. Последва остро центриране на бившия ляв бек на Парма, но Миши Батшуай се размина с топката пред голлинията. Тя обаче попадна у Миха Зайц и халфът опъна мрежата от десетина метра - 2:0 за "жълтите канарчета".

В 65-ата минута бразилският бранител на домакините Родриго Бекао си вкара автогол. Разбъркване пред вратарското поле на Фенербахче позволи на Педриньо да опита странична ножица, след която топката се отклони в крака на защитника и мина зад гърба на турския вратар Ирфан Егрибаят - попадение за шампиона на България

Последва натиск на футболистите на Георги Дерменджиев, а турците отвърнаха с пропуск на Миши Батшуай, който не се ориентира добре след грешка в отбраната на "зелените". В 81-ата минута Лудогорец пропусна златен шанс да изравни. Бърнард Текпетей напредна отдясно и шутира по диагонала, а вратарят Ирфан Егрибаят изби с краката си, топката попадна на мерника на нахлуващия на скорост в наказателното поле Квадво Дуа, появил се в игра след лечение на контузия. Нападателят обаче не съумя да прати топката в празната врата. В 89-ата минута Текпетей залъга добре турски защитник, след което вместо да комбинира в пеналтерията със Спас Делев шутира от двайсетина метра - без успех.

В добавеното време Якуб Пьотровски поиска фаул в половината на домакините, след което паднал на тревата хвана с ръце топката. Последва сигнал за нарушение в полза на вицешампионите на Турция, които организираха бърза контраакция с пет паса, завършена с голов удар от границата на наказателното поле на Миха Зайц, който се превърна в герой на мача - 3:1 за Фенербахче

Фенербахче 3:1 Лудогорец

1:0 Миши Батшуай (42)
2:0 Миха Зайц (52)
2:1 Родриго Бекао (65)
3:1 Миха Зайц (90+3)

Стартовите състави:

Фенербахче: 70. Ирфан Егрибаят, 21. Брайт Осави-Самюъл, 50. Родриго Бекао, 6. Александър Джику, 24. Джейдън Остерволде, 35. Фред, 27. Мигел Силва, 26. Миха Зайц, 11. Райън Кент, 10. Душан Тадич, 23. Миши Батшуай

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 16. Аслак фон Витри, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педриньо, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 99. Руан Секо