Уулвс успяха да обърнат десет “черешки”

Отборът на Уулвърхамптън осъществи драматичен обрат, с който измъкна успех с 2:1 при гостуването си на Борнемут в двубоя помежду им от деветия кръг на Премиър лийг. За “черешките” пък това е четвърта поредна шампионатна загуба, като те остават без победа в английския елит през този сезон.

Още в петата минута домакините бяха спасени благодарение на напречната греда на тяхната врата, която спря удар на Педро Нето. Вместо това в 17-ата минута именно те поведоха чрез красив гол, при който Доминик Соланке се разписа с пета след подаване на Филип Билинг. Втората част обаче се оказа кошмарна за тях. Само две минути след почивката Матеус Куня възстанови равенството със страхотен шут. Ситуацията за Борнемут се влоши още повече в 54-тата минута, когато техният халф Люис Кук беше изгонен с директен червен картон, след като удари с глава Хий-Чан Хуан. Оттам нататък последва тотален натиск на “вълците”, който даде резултат чак в 88-ата минута. Тогава резервата Саша Калайджич отне топката от Билинг и секунди по-късно я получи от Хуан. Нападателят се възползва от това и реализира победния гол в двубоя.

Така Уулвс се изкачиха на 12-ата позиция в класирането с актив от 11 точки, колкото има и Фулъм с по-лошата си голова разлика. Борнемут пък остава на предпоследното 19-о място със само 3 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages