Евертън надигна глава

Евертън записа първа шампионатна победа на “Гудисън Парк” от началото на сезона, след като спечели с 3:0 срещу Борнемут. Една от причините за четири поредни домакински загуби бе неумелост за завършване на головите ситуации. Днес “карамелите” показаха друго лице.

Борнемут им помогна със серия от грешки в защита. Джеймс Гарнър откри резултата в десетата минута, след като бе изведен от централния защитник Забарний. Вторият гол падна след лошо избиване на вратаря Нето. Топката се озова в Джак Харисън. Халфът, който е взет под наем от Лийдс, великолепно прехвърли стража и прати топката в опразнената мрежа в 37-ата минута.

Тимът на Шон Дайч можеше да води с три гола още преди почивката, но удар н глава на Доминик Калвърт-Люин срещна гредата. Домакините продължиха да доминират и през втората част и стигнаха до трето попадение. След час игра Абдулайе Дукуре се разписа.