Фурмо ще смени Лубе за рали "Япония"

Отборът на М-Спорт в Световния рали шампионат (WRC) обяви една промяна в своя титулярен пилотски състав за последния старт за сезона в Япония следващия месец.

В Страната на изгряващото слънце Адриен Фурмо ще заеме мястото на сънародника си Пиер-Луи Лубе зад волана на Puma Hybrid Rally1. Лубе и М-Спорт са взели съвместно решение той да не кара в Япония, за да може да се фокусири върху подготовката си за сезон 2024, който ще стартира в края на януари с рали „Монте Карло“.

8 макадамови ралита в WRC догодина

По-рано Лубе се раздели с навигатора си Николас Джилсул, с когото кара от началото на годината. За рали „Централна Европа“, последното на Лубе за сезона, пазажерската седалка ще бъде заета от Бенямин Вейяс.

Пиер-Луи Лубе изненадващо се раздели с навигатора си в WRC

За Фурмо рали „Япония“ ще отбележи завръщане във водещата категория на Световния рали шампионат за първи път от края на миналата година. През този сезон Фурмо основно кара в WRC2, отново с екипа на М-Спорт, записвайки едно второ място в рали „Монте Карло“.

В допълнение към програмата си в WRC2 Фурмо участва и в Британския рали шампионат, където спечели титлата.