Преотстъпени от Реал Мадрид и Ювентус донесоха успех на Фрозиноне над Верона

Отборът на Фрозиноне записа успех с 2:1 над гостуващия Верона в двубоя помежду им от осмия кръг на Серия "А". Така “канарчетата” прекратиха поредицата си от три мача без победа, докато “мастифите” не са спечелили нито една от последните си шест шампионатни срещи.

През първата част домакините бяха по-добрият тим, като в 34-тата минута само гредата им попречи да вземат аванс след мощен шут на Матиас Соуле. Те все пак откриха резултата в добавеното време преди почивката. Тогава удар от малък ъгъл на Уалид Чедира също срещна гредата, но в този случай Рейниер беше точен от добавка. Така преотстъпеният от Реал Мадрид играч се разписа още в дебюта си за Фрозиноне. В 61-вата минута Соуле за втори път в мача нямаше късмет, тъй като отново нацели греда. Пет минути по-късно обаче преотстъпеният от Ювентус аржентинец най-после успя да отбележи гол, засичайки с глава центриране на Рикардо Маркица. Впоследствие гостите се активизираха, но стигнаха само до почетен гол, и то чак в добавеното време на срещата, когато Джаксън Чачуа центрира, а Милан Джурич с глава оформи крайното 2:1.

Така Фрозиноне е на осмата позиция в класирането с 12 точки, колкото имат също така Монца и Лече. Верона пък заема 16-ото място с 8 пункта, отстъпвайки на Дженоа само по голова разлика.

Снимки: Imago