Рома взе глътка въздух

Рома сложи край на пропадането си с домакински успех с 2:0 срещу Фрозиноне. Ромелу Лукаку в 22-ата минута и Лоренцо Пелегрини в 83-ата донесоха трите точки на "вълците", които се изкачиха на 12-о място в класирането на Серия "А" с 8 точки и все още изостават от днешния си съперник.

Преди този мач Рома имаше само една победа и се намираше непосредствено над зоната на изпадащите. Диего Йоренте се присъедини към списъка с контузени, но Жозе Моуриньо можеше да разчита на звездите Лукаку и Дибала. По двата фланга действаха Рик Карсдорп и Леонардо Спинацола.

Гостите, водени от бившия халф на Рома Еузебио Ди Франческо, правят изненадващо силен старт на сезона, но на "Олимпико" не успяха да продължат серията си от добри резултати. Двубоят започна с няколко корнера пред вратата на Фрозиноне, но те не доведоха до нищо съществено. Марвин Куни можеше да открие в полза на новака, но не се възползва от грешката на Руи Патрисио и Ндика.

В 22-ата минута Джанлука Манчини пусна пас напред, Дибала продължи топката към Лукаку и белгиецът не сгреши. Първоначално нападателят не се зарадва, защото помисли, че е бил в засада, но такава нямаше и голът остана. В края на полувремето имаше няколко напрегнати епизода пред вратата на Рома, но домакините оцеляха.

"Джалоросите" притиснаха съперника на старта на втората част, но в атаките им лилсваше изненада. След пробив на Дибала Лукаку можеше да се разпише отново, но Иларио Монтеризи изби с риск да си вкара автогол. Малко по-късно самият Дибала обстрелва вратата на Фрозиноне, но неточно.

Гостите атакуваха рядко, но застрашиха вратата на Рома при един пробив на Матиас Соуле. Той обаче не получи достатъчно подкрепа и нямаше кой да засече острото му центриране. "Вълците" постепенно затвориха мача, а в 83-ата минута решиха всичко с гол на Пелегрини. Той наказа неразчетено излизане на вратаря Стефано Турати и от малъл ъгъл насочи топката в мрежата.

Снимки: Gettyimages