Лацио си усложни задачата, но все пак спечели зрелищния сблъсък с Аталанта

Отборът на Лацио постигна домакински успех с 3:2 над Аталанта в зрелищен сблъсък от осмия кръг на Серия "А". Така “орлите” спечелиха срещу този съперник на “Олимпико” в мач от италианския елит за първи път от януари 2017 година насам.

Мачът тръгна чудесно за римляните, които бързо си осигуриха аванс от две попадения. В петата минута при техен корнер топката се удари в противниковия играч Шарле Де Кетеларе и след това влезе в мрежата на гостите. В 11-ата минута Валентин Кастейянос се възползва от асистенция на Фелипе Андерсон и отбеляза първия си гол с екипа на Лацио. В 33-тата минута бергамаските съумяха да намалят изоставането си, след като Едерсон с глава засече центриране на Матео Руджери. В 63-тата минута “нерадзурите” дори възстановиха равенството, след като Сеад Коласинак беше точен с глава след изпълнение на корнер. Малко преди това гол на Педро Родригес не беше зачетен поради засада. В крайна сметка домакините стигнаха до успеха в 83-тата минута, когато Кастейянос с глава насочи топката към Матиас Весино, който с воле отбеляза победния гол. “Бианкочелестите” обаче завършиха мача без Маурицио Сари на пейката, тъй като треньорът беше изгонен с директен червен картон заради протест към съдията.

Така Лацио се изкачи на 12-ата позиция в класирането, събирайки 10 точки в актива си, колкото има и 11-ият Сасуоло, а Аталанта запази 6-ото място и своите 13 пункта.

Снимки: Imago