Аталанта си тръгна от Лисабон с важна победа

Аталанта записа победа с 2:1 при гостуването си на Спортинг (Лисабон) в двубой от втория кръг на груповата фаза в Лига Европа. Така бергамаските взеха преднина в битката между двата тима за първото място в група D.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на “нерадзурите” и логично те поведоха в 33-тата минута. Тогава точен беше Джорджо Скалвини с удар отблизо. Десет минути по-късно Антонио Адан спаси удар на Матео Руджери, но при добавката си халф-бекът беше безгрешен, с което удвои аванса на своя тим. През втората част обаче “лъвовете” поеха инициативата и така се стигна до 76-ата минута, когато Виктор Гьокерес се разписа от дузпа, свирена за игра с ръка на Скалвини. Само две минути по-късно резервата Гени Камато можеше да възстанови равенството, но неговият удар срещна близката греда.

Така Аталанта остава на първото място в групата с пълен актив от 6 точки, а Спортинг (Лисабон) е втори с 3 пункта, колкото има и третият Щурм (Грац), докато последният Ракув все още е без актив.

Снимки: Gettyimages