Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Десподов и ПАОК изпуснаха Панатинайкос в последната секунда

Голямото дерби от 7-ия кръг на гръцката Суперлига между Панатинайкос и ПАОК завърши без победител - 2:2. Гостите от Солун водеха до последните секунди на добавеното време, но получиха изравнително попадение, дело на Александър Йеремейеф. Българският национал Кирил Десподов не беше титуляр за ПАОК, но се появи в 62-ата минута на мястото на Янис Константелиас.

След този резултат "двуглавите орли" са втори в класирането с 14 точки, а Панатинайкос е трети с 13. Начело е Олимпиакос, който срази с 3:0 ПАС Янина и вече има 19 точки.

Брандън Томас даде преднина на ПАОК в 19-ата минута, но в 32-ата Себастиан Паласиос изравни. Андрия Живкович в 58-ата минута вкара втори гол за гостите, за да се стигне до заключителните секунди и попадението на резервата Йеремейеф.

Панатинайкос отправи цели 22-удара към вратата на Доминик Котарски, но беше на път да запише втора домакинска загуба след тази от АЕК с 1:2. ПАОК показа стопроцентова ефективност и вкара два гола с двата си точни изстрела.

Илиан Илиев и неговият Кифисия измъкнаха ценно равенство като гост на Арис - 1:1. Българският халф беше титуляр и остана на терена до 63-ата минута. Лорен Морон откри за Арис в 23-ата минута, а в 75-ата Огнен Ожегович изравни. В класирането Кифисия е на 10-о място с 6 точки.