Десподов игра половин час при убедителна победа на ПАОК

Кирил Десподов се появи като резерва за ПАОК при разгромния успех с 3:0 над Волос в 6-ия кръг на гръцката Суперлига. Българинът замени Андрия Живкович в 64-ата минута, когато крайният резултат вече беше оформен.

Домакините имаха проблеми само до първия гол, дело на Константинос Кулиеракис в 39-ата минута. Младият халф беше точен с глава след центриране на Тайсон.

Бразилецът изработи и второто попадения за "черно-белите", паднало в самия край на полувремето. Той подаде на празна врата на Томас Мург и австрийският нападател нямаше как да сгреши. Третия гол вкара Мвана Самата в 56-ата минута.

ПАОК е втори в класирането с 13 точки - три по-малко от водача Олимпиакос.

Тази вечер грандът от Пирея срази с 4:1 Арис. Якуб Брабец се вкара автогол в началото, но на старта на второто полувреме появилият се от пейката Рубен Пардо изравни за гостите от Солун. Две попадения на Аюб Ел Кааби и едно на Стеван Йоветич осигуриха победата на Олимпиакос, а в края Константинос Фортунис пропусна дузпа.

Панетоликос и ОФИ направиха 1:1, а при същия резултат приключи и мачът между Кифисия и Ламия. Титуляр за гостите беше Илиан Илиев. Родният халф остана на терена до почивката, а отборът му заема 11-о място в подреждането с 5 точки.