Фиорентина удължи негативната серия на Удинезе

Отборът на Фиорентина спечели визитата си на Удинезе с 2:0 в двубоя помежду им от петия кръг на Серия "А". Това означава, че фриуланите остават без шампионатен успех от началото на сезона.

Любопитното е, че “виолетовите” стигнаха до двата си гола със само два точни удара в мача. От друга страна, техният вратар Пиетро Терачано изигра отличен двубой, завършвайки го с цели осем спасени изстрела. В 32-рата минута Джакомо Бонавентура центрира към Лукас Мартинес Куарта, който се разписа с диагонален шут по земя. Другото попадение дойде в добавеното време на срещата, когато именно Бонавентура беше точен с хубав удар от границата на наказателното поле.

Така Фиорентина събра 10 точки и се изравни с четвъртия в класирането Ювентус, като му отстъпва само по голова разлика. Удинезе пък е на 18-ата позиция и се намира в зоната на изпадащите с 3 спечелени пункта, както и с по-лошо голово съотношение от 17-ия Салернитана.