УЕФА наказа Румъния с един домакински мач пред празни трибуни

Дисциплинарната комисия на Европейската футболна централа (УЕФА) наказа Румънската федерация по футбол да проведе следващия домакински мач на националния отбор пред празни трибуни заради издигането на плакат с политически нюанс от фенове.

На 12 септември Румъния победи Косово с 2:0 като домакин в мач от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година. През първото полувреме двубоят бе прекъснат заради транспарант със сръбското знаме, показан от румънски запалянковци на трибуните. На плаката бяха изписани думите "Косово е Сърбия".

Сериозни наказания грозят Румъния след фенските прояви срещу Косово

Прекъсването продължи около 45 минути, след което отборите се върнаха на терена и доиграха мача. По-късно Румънската футболна федерация осъди действията на феновете.

Голям скандал! Ултраси прекъснаха мача между Румъния и Косово

В следващото си домакинство от европейските квалификации националният отбор на Румъния посреща Андора на 15 октомври, а три дни по-рано има гостуване на Беларус в унгарската столица Будапеща.