Убедително начало за Бензема и компания, Малком избухна с хеттрик за Ал-Хилал

Ал-Итихад победи Ал-Раид с 3:0 като гост в мач от 1-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. За Ал-Итихад от първите минути играха Карим Бензема, Фабиньо и Н'Голо Канте, които се присъединиха към тима преди началото на сезона.

Два гола за гостите вкара Игор Коронадо, който се разписа в 73-ата и 79-ата минута, а преди това попадение в 58-а минута отбеляза Абдерразак Хамдала след асистенция на Бензема.

Друг от фаворитите за титлата - Ал-Хилал, също стартира безпроблемно. Отборътна Жорже Жезус срази с 3:1 като гост непретенциозния Абха, а хеттрик наниза бразилецът Малком. Доскорошният футболист на Зенит откри резултата в 31-ата минута, а през второто полувреме вкара още две попадения. За Ал-Хилал игра и португалският национал Рубен Невеш.