Бензема класира Ал-Итихад на 1/4-финал за Купата на арабските шампиони

Карим Бензема отбеляза единствения гол за победата на Ал-Итихад с 1:0 над Сфаксиен в среща от груповата фаза на турнира за Купата на арабските шампиони. Това беше втори пореден успех за тима от Саудитска Арабия, който събра 6 точки и се класира за четвъртфиналите още преди двубоя срещу Ал-Шорта от последния кръг.

Бензема беше точен в 63-ата минута. Бившата звезда на Реал Мадрид технично овладя топката в наказателното поле и с помощта на левия страничен стълб я прати във вратата. Сфаксиен завърши мача с 9 човека, след като червени картони получиха Хюсеин Али в 41-ата минута и Бала Конте в 84-ата.

В предишната среща на Ал-Итихад Бензема отново беше главното действащо лице. Французинът се отчете с гол и асистенция за победата с 2:1 над другия тим от Тунис в групата - Есперанс.