Мартин Минчев се разписа за разгром на Спарта

Мартин Минчев бе сред голмайсторите за своя Спарта (Прага) в гостуването на Яблонец от 4-тия кръг на първенството на Чехия. Шампионът записа разгромна победа с 5:1, а българският национал бе автор на третото попадение в мача в 35-ата минута.

Мартин Витик даде начало на головото шоу, разписвайки се на два пъти в 12-ата минута с акробатичен изстрел и в 27-ата минута с глава отблизо.

В 35-ата минута Мартин Минчев получи пас в коридор, надбяга защитата на съперника и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно вкара за 0:3.

Четвъртото и петото попадение също паднаха през първата част, като първо Каан Кайринен се разписа с далечен удар по земя в 39-ата минута, а след това Томаш Визнер порази вратата на съперника в 45-ата минута с глава.

Почетното попадение за домакините бе дело на Вацлав Дръхал в 60-ата минута, който вкара хубав гол с удар от границата на пеналта.

Така Спарта продължава с безупречното си представяне от началото на сезона, като има 4 победи от 4 мача и води в класирането с 12 точки. Яблонец се намира на 13-тото място с 2 спечелени точки.