Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Мартин Минчев не влезе във втори пореден мач на Спарта

Спарта (Прага) срази с 5:2 гостуващия Пардубице и запази пълния си актив от точки след третия кръг в чешкото първенство. Мартин Минчев обаче отново не се появи в игра. Българският национал остана сред резервите, както и при успеха с 1:0 като гост на Злин преди седмица.

Спарта лиши двубоя от интрига само за 9 минути в средата на първото полувреме с два гола на Ян Кухта и един на Лукаш Хараслин. В началото на втората част Томаш Визнер и Велко Бирманчевич доведоха резултата до 5:0, след което домакините се отпуснаха и позволиха на Пардубице да направи загубата си по-почетна с попадения на Денис Дармовзал и Ладислав Кробот.

Другите два отбора без загубена точка до момента са Славия (Прага) и Теплице, но те играят утре. В останалите двубои днес Млада Болеслав надви с 2:1 Карвина, Словачко отстъпи с 0:2 на Сигма (Оломоуц), а Храдец Кралове разгроми Чешке Будейовице с 5:1.