Спарта бие без Мартин Минчев

Мартин Минчев не се появи в игра за Спарта (Прага) при победата на тима с 1:0 над Злин във втория кръг на чешкото първенство. Българският нападател остана на пейката, а шампионите спечелиха с гол на звездата си Ладислав Крейчи от дузпа в 80-ата минута. По този начин Спарта събра 6 точки и води в класирането преди останалите двубои от кръга.

Спарта беше по-добрият отбор, но през първото полувреме гол на домакините беше отменен заради засада, а много пропуски на състава, воден от Бриан Приске, водеха двубоя към нулево равенство. Малко преди края обаче защитник на Злин докосна топката с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР Спарта получи дузпа, реализирана, от Крейчи

В друг съботен двубой Сигма (Оломоуц) се наложи с 3:1 над Карвина, а мачовете Пардубице - Яблонец и Острава - Словачко завършиха с нулеви равенства.