Южна Африка изхвърли Италия от Световното в луд мач и продължава напред

Южна Африка спечели с 3:2 срещу Италия в драматичен последен мач от група “G” за двата отбора от Световното за жени. Победата и класирането на африканките за осминафиналите са исторически, като триумфът за тях дойде след късно попадение на Темби Кгатлана (90+2’), като за ЮАР преди това се разписаха Бенедита Орси (32’- авт.), Хилда Магая (67’). За Италия пък на два пъти бе точна Ариана Карузо (11’- дузпа, 74’).

Мачът започна по-добре за италианките, които получиха дузпа още в 11-ата минута, която Ариана Карузо превърна в гол. Южна Африка обаче не се отказа и в 32-рата минута след добра контраатака Бенедита Орси имаше нещастието да си отбележи автогол, след което резултатът стана 1:1.

През втората част африканките заиграха още по-добре и осъществиха пълен обрат. След добър пас на Темби Кгатлана Хилда Магая направи 2:1 в 67-ата минута след хубав удар с левия крак. Само седем минути по-късно обаче “Скуадра Адзура” изравни, отново чрез Ариана Карузо, която се разписа след адистенция на Кристиана Джирели. При равен резултат Италия се класираше напред, но драмата тепърва предстоеше. Във втората минута на даденото от съдията 11-минутно продължение Хилда Магая подаде добре на Темби Кгатлана вкара от непосредствена близост за инфарктното 3:2.

До края на срещата Италия не успя да изравни и така Южна Африка постигна историческа първа победа и първо класиране на елиминациите на Мондиала за жени. На осминафиналите африканките ще срещнат Нидерландия.