Минимален успех за Локомотив (София) на старта на efbet Лига

Отборът на Локомотив (София) стартира новия сезон с победа. Столичани надиграха с 1:0 Ботев (Враца) в първия кръг от efbet Лига при дебюта на Стойчо Стоев. Единственото попадение в сблъсъка реализира Димитър Митков (58-дузпа).

17 Локомотив (София) 1:0 Ботев (Враца)

Преди началото на срещата капитанът на "железничарите" Красимир Милошев получи специална награда от феновете, след като бе избран за най-добър играч на тима за миналия сезон.

Феновете на Локо (София) наградиха капитана Красимир Милошев

В първия четвърт час от битката темпото бе ниско, като двата състава опитаха няколко центрирания, които обаче не доведоха до сериозни положения.

В 24-ата минута Карлос Франса напредна по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле и шутира, но твърде неточно. Малко по-късно Алан Диас отправи изненадващ изстрел от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на Красимир Костов.

В 35-ата минута и Красимир Станоев опита удар, но и в тази ситуация стражът на врачани се намеси на ниво.

Втората част започна с натиск за домакините, а в 58-ата минута главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа за нарушение на Луис Суарес срещу Карлос Франса. Зад топката застана Димитър Митков, който без проблеми матира Красимир Костов.

Отговорът на гостите от Враца бе с перфектна атака. Резервата Спас Георгиев проби по десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, а там Момчил Цветанов пропусна топката за Чавдар Ивайлов. Халфът шутира от добра позиция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 83-ата минута Галин Минков се озова на голова позиция. Бранителят проби през центъра на терена и комбинира с Карлос Франса. Бразилецът върна топката към младия защитник, който обаче не успя да нанесе точен удар от близка дистанция.

В последните секунди врачани имаха своя шанс. Красимир Тодоров отправи мощен изстрел, но Александър Любенов с фантастичен рефлекс запази трите точки за своя отбор.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0

1:0 Димитър Митков (58-дузпа)

Стартови състави:

Локомотив (София): 21. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 5. Даниел Ками, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 11. Жан-Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса

Стадион: "Локомотив", София
Съдия: Георги Гинчев

Снимки: Борислав Цветанов