Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Кипърци сразиха Ботев (Вр), Моралес доволен от старанието

Ботев (Враца) загуби с 0:3 от АПОЕЛ (Никозия) в Правец. Врачани отстъпваха още през първото полувреме с 0:2. В деветата минута кипърците откриха резултата чрез удар с глава на Ставрос Гавриел, а десет минути по-късно удвоиха аванси си след удар на Кинглси Сарфо и рикошет. След почивката имаше по-малко положения пред двете врати. АПОЕЛ все пак направи 3:0 след второ попадение на Сарфо. След мача пред медиите мнението си даде наставникът на българския тим Даниел Моралес.

"Когато губиш е лошо чувството, но съм доволен от момчетата. В тази жега, старанието. Ако ви отворя тетрадката, имаме десет ситуации, първото полувреме - три. Те ни вкарват в деветата и 19-ата минута, някакви рикошети. За мен е важно удоволствието на тренировката, правя си сметка, още върви селекцията, днес дойде и Стефан Велев. С времето можем да покажем по-добра игра. Идваме от първенство, което е свършило на пети. Не са почивали много. Това за една година първенство събира много умора.

Велев: Имах още оферти, но Ботев прояви най-голямо желание и съм по-близо до вкъщи

Засега сме доволни, контузия има само Смоленски, който на тренировки обърна глезена. Луис Филипе е по-добре, няма болка вече в адуктора. Доволен съм, на добри терени тренираме, хората покрай Враца ни помагат, да благодаря искам на Мездра и Криводол, на нашия кмет и ръководство. Помагат ни. Председателят Вангелов. Когато отборът играе добре, значи тренировъчният процес върви. Сменихме малко схемата, но няма да се отказваме от всяка линия. Ако има добри играчи, които ни пасват - клубът прави всичко възможно, но има неща, които не можем да превишаваме, ще съм благодарен на клуба. Последната контрола ще бъде срещу Левски (Лом) в 19:00 часа", каза натурализираният бразилец.