Люксембург хвърли бомбата в евроквалификациите и шокира Босна като гост

Люксембург поднесе сензацията на изминалите евроквалификации и победи като гост Босна с 2:0 в мач от група "J". Головете за Великото херцогство отбелязаха Ивандро Санчес (4') и Данел Синани (74').

Срещата започна шокиращо за домакините, след като Люксембург откри резултата още с 4-тата минута чрез Ивандро Санчес след много груба грешка в защитата на Босна.

Босненците определено бяха изненадани и дълго време не успяха да реагират, като опитаха хаотичен натиск. Все пак през втората част те получиха дузпа, но Амир Хаджиахметович пропусна от бялата точка, като прати топката в аут. Това сякаш съвсем срина домакините, които получиха нов гол. В 74-тата минута Данел Синани отбеляза второ попадение след неразчетено излизане на босненския вратар Ибрахим Шехич и реши всичко в мача.

Така Люксембург продължава с феноменалното си представяне и вече е на 3-о място в групата със 7 точки. Босна пък записа трета поредна загуба в квалификациите и остава едва с 3 пункта.

Снимки: Imago