Израел трудно пречупи Андора

Израел победи Андора с 2:1 в домакинството си от 4-тия кръг на евроквалификациите в група "I". Това бе втори пореден успех за възпитаниците на Алон Хазан, които се върнаха в битката за челните места. Той обаче дойде доста по-трудно от очакваното, имайки предвид, че бе срещу аутсайдера в групата.

Домакините първи откриха резултата в 42-рата минута, когато Раз Шломо бе точен с красив гол от далечна дистанция.

В началото на втората част обаче Андора възстанови равенството, възползвайки се от грешка в отбраната на съперника. Раз Шломо от герой се превърна в грешник, като върна лошо топката назад към вратаря Омри Глазер, но Берто Росас се възползва, за да отнеме кълбото и да отбележи за 1:1.

Израел все пак успя да стигне до успеха в 61-вата минута, когато Манор Соломон проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля неспасяемо под рамката за 2:1.

Така Израел събра актив от 7 точки и се изкачи до 3-тото място във временното класиране. Андора остава на последната позиция с 1 спечелена точка в актива си.