Спортист (Своге) победи и вече мисли за баража за efbet Лига

Спортист (Своге) ще играе на баража за класиране за efbet Лига. Отборът победи с 1:0 Добруджа в сблъсък от последния кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Илия Русинов, който заби единственото попадение от дузпа.

Резултати и крайно класиране във Втора лига

Първата част премина в доста ниско темпо, като двата отбора не поемаха никакви рискове. Все пак една идея по-активни бяха домакините, които направиха няколко атаки. В 44-ата минута Павлин Чиликов засече с глава центриране от левия фланг, но кълбото се отби в горната греда.

В 52-ата минута капитанът на "жълтите" Янчо Андреев опита изстрел от далечна дистанция, но шутът му обаче не затрудни Мартин Величков.

В 59-ата минута "сините" получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад топката застана Илия Русинов, който без проблеми заби своя пореден гол в шампионата.

В 72-ата минута Янчо Андреев отново опита да изненада стража на Спортист, но опитът му не бе точен. Малко по-късно домакините отговориха с шут на Слав Петков, но топката прелетя високо над вратата.

До края на срещата в Своге гостите се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Спортист се справи и напълно заслужено се поздрави с успеха, който им гарантира място на баража за влизане в efbet Лига.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:0 ДОБРУДЖА

1:0 Илия Русинов (59-дузпа)

Стартови състави:

Спортист (Своге): 1. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 22. Павлин Чиликов, 88. Владимир Сиромахов, 21. Александър Бастунов, 8. Владимир Семерджиев, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 15. Георги Николов

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 18. Петко Цанков, 3. Здравко Серафимов, 67. Ахмед Адемов, 68. Ибрям Ибрям, 77. Янчо Андреев, 7. Божиар Чуканов, 8. Мартин Милушев, 9. Денислав Ангелов, 21. Лъчезар Йорданов, 99. Шериф Осман