Златна резерва донесе успех на Вили Вуцов и Янтра в Своге

Янтра (Габрово) взе много важни три точки от визитата си за Спортист (Своге). Тимът на наставника Велислав Вуцов се наложи над "шоколадите" с 1:0 в първа среща от 32-рия кръг във Втора лига с мач помежду си. Златната резерва Михаил Минков (86) беше точен за габровския отбор с удар от близка дистанция. Домакините преследваха успеха, за да продължат битката си за място, даващо право на промоция, а гостите се нуждаеха от точки, за да подпечатат оставането си в групата, което и постигнаха с днешния успех.

Първото полувреме премина в много битка и почти никакви опасности пред двамата вратари. И Спортист, и Янтра заложиха на атаки по крилата, като центриранията завършваха в ръцете на вратарите. Чак в 42-рата минута пред Спортист се откри възможност да отбележи. Стражът на гостите Християн Василев се намеси, затваряйки ъгъла си след слаб удар от близка дистанция на Тазути. В последната минута на първата част Владимир Семерджиев беше много близо до това да отбележи с мощен шут, при който Християн Василев плонжира и изби в корнер.

В 52-рата минута Георги Николов изскочи зад защитата на гостуващия тим, но вратарят на Янтра Християн Василев предвидливо излезе напред и скъси ъгъла. Десет минути по-късно и стражът на Спортист трябваше да се намесва след опасен удар в долния десен ъгъл на вратата. В 86-ата минута Янтра поведе с гол на резервата Михаил Минков. Бранителят се включи при центриране на Тони Иванов към втора греда, насочено към втора греда. Там Минков беше оставен напълно сам от защитата на Спортист и от метър разстояние до голлинията прати топката във вратата.

СПОРТИСТ - ЯНТРА 0:1
0:1 Михаил Минков (86)

Стартови състави:

СПОРТИСТ: 1. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 8. Владимир Семерджиев, 17. Аюб Тазути, 9. Борис Димитров, 15. Георги Николов;

ЯНТРА: 1. Християн Василев, 19. Ивайло Михайлов, 89. Мартин Ангелов, 4. Константин Иванов, 7. Емил Колев, 24. Даниел Гаджев, 8. Георги Недков, 27. Георги Върбанов, 9. Иван Василев, 3. Петър Иванов, 10. Тони Иванов;