Роналдо не игра в последния мач за сезона на Ал-Насър

Ал-Насър завърши сезона позитивно, записвайки класически успех с 3:0 над Ал-Фатех. Сещата бе от последния 30-и кръг на първенството на Саудитска Арабия. Направи впечатление, че звездата на домакините Кристиано Роналдо не взе участие в мача, като може и да е получил почивка, а може и това да е поредно доказателство, че нападателят ще си тръгне от клуба през лятото, каквито слухове се носят напоследък. 38-годишният португалец завърши сезона с 14 гола и 2 асистенции в 17 мача във всички турнири.

Иначе Ал-Насър откри резултата чрез Андерсон Талиска още в 4-ата минута, който бе изведен в наказателното поле, финтира вратаря и отбеляза.

Втори гол на Талиска бе отменен в 45-ата минута, но в 67-ата минута бразилецът все пак удвои головия си актив. Той получи пас в коридор и търкулна топката покрай плонжа на вратаря за 2:0.

Ал-Насър и Роналдо се сбогуваха с титлата

Третото попадение отново бе изработено от Талиска. В 72-рата минута негов удар бе блокиран, но той успя след рикошет да насочи топката към вратата, но на сантиметри пред голлинията притича Мохамед Маран и отне хеттрика на своя съотборник, чуквайки топката зад голлинията, въпреки че тя така или иначе влизаше във вратата.

В крайна сметка Ал-Насър завърши сезона на 2-рото място в крайното класиране с 67 точки. Шампион е Ал-Итихад със 72 точки, а с бронзовите медали се окичи Ал-Хилал с 59 точки.