Ал-Насър и Роналдо се сбогуваха с титлата

Ал-Насър окончателно се сбогува с надеждите да стане шампион на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо и компания направиха равенство 1:1 като гост на Ал-Етифах в предпоследния 29-и кръг и това окончателно сложи край на надеждите им, след като междувременно Ал-Итихад спечели убедително с 3:0 гостуването си на Ал-Файха и с тази победа си гарантира златните медали.

Ал-Етифах пръв откри резултата чрез Юсуф Ниакате в 43-ата минута, който засече отличен успореден пас на Саид Ал Моуалад.

През втората част Ал-Насър се хвърли да търси обрат и стигна до изравняване чрез Луис Густаво в 56-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле.

В 80-ата минута гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, но втори гол на Густаво не бе зачетен. Друг интересен факт е, че малко преди края Роналдо бе заменен от игра в 84-тата минута от Мохамед Маран.

Така Ал-Насър остава на 2-рото място във временното класиране с 64 точки, като изостава на 5 от Ал-Итихад, който има 69 и кръг преди края вече е сигурен шампион, докато съставът от Рияд ще се задоволи със сребърните медали.