Кристиано Роналдо остави Ал-Насър в битката за титлата след зашеметяващ обрат

Ал-Насър запази шансове в битката за титлата, след като направи зашеметяващ обрат от 0:2 до 3:2 в домакинството си на Ал-Шабаб от 28-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Отново голяма роля за победата на състава от Рияд имаше голямата звезда Кристиано Роналдо, който отбеляза победния гол за своя тим в 59-ата минута.

Преди това Ал-Шабаб бе взел преднина от два гола, дело на Кристиан Гуанка. Аржентинецът първо откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а след това удвои в 40-ата минута с шут от границата на наказателното поле.

Ал-Насър обаче успя да намали изоставането в 44-ата минута с гол на Талиска, който получи около точката на дузпата и с удар от движение порази вратата.

В 51-вата минута Абдулрахман Гареб възстанови равенството, засичайки отблизо пас на Али Ал Хасан.

В 59-ата минута Роналдо донесе успеха на своя тим. Той получи топката успя да надбяга двама защитници на съперника и с прецизен удар в далечния ъгъл на вратата оформи крайното 3:2.

Така Ал-Насър остава на 2-рата позиция с 63 точки, като изостава на 3 зад лидера Ал-Итихад, който днес победи с 1:0 Ал-Батин. Ал-Шабаб е на 3-тото място с 53 точки. До края на сезона остават два кръга.