Гол в края изпрати Созопол над чертата, Миньор все по-близо до аматьорския футбол

Отборът на Созопол се доближи до голямата цел, а именно оставане във Втора професионална лига. "Небесносините" постигнаха драматичен успех с 1:0 над Миньор (Перник) в сблъсъка от 33-ия кръг на шампионата. В герой за домакините се превърна Борислав Трендафилов, който заби единственото попадение пет минути преди края на срещата.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Двубоят започна равностойно. В 11-ата минута дойде първият шанс. След центриране отдясно Джоб Рууни отправи удар с глава, който обаче остана далеч от целта.

В 30-ата минута Милен Гамаков получи перфектен шанс да затрудни Даниел Леонтиев, но опитният футболист стреля твърде слабо от границата на наказателното поле, за да затрудни стража на "чуковете".

Малко по-късно отново Милен Гамаков бе в центъра на събитията. Той отправи бомбен шут от пряк свободен удар, но вратарят на гостите изби в корнер.

В 40-ата минута Венцислав Василев засече центриране с глава, но опитът му попадна право в ръцете на Петър Рахнев.

В 53-ата минута Лионел Самба намери с дълго подаване Джоб Рууни, който се откъсна от защитата на перничани, но ударът му с десния крак не намери очертанията на вратата.

Най-доброто положение за Миньор (Перник) дойде в 59-ата минута. Михаел Орачев центрира по земя към точката на дузпата, където непокрит бе Педриньо, но атакуващият футболист от перфектна позиция не успя дори да намери очертанията на вратата на "небесносините".

В 85-ата минута домакините логично стигнаха до гол след по-добрата си игра. Даниел Иванов проби по десния фланг, след което пусна извеждащ пас в наказателното поле към Борислав Трендафилов, който с едно докосване прати кълбото в мрежата на Даниел Леонтиев.

В последните секунди Антонио Ласков се откъсна от защитата на "чуковете", но Педриньо го настигна и го събори. Главният съдия Георги Димитров го изгони с директен червен картон, а това бе и последната ситуация на стадион "Арена Созопол".

По този начин Созопол се изкачи над чертата във временното класиране. Отборът вече е на 14-о място с актив от 38 точки. Миньор (Перник) пък пропадна до 17-а позиция с 35 пункта.

В последния кръг "небесносините" гостуват на дубъла на ЦСКА 1948, а "чуковете" приемат Янтра (Габрово).

СОЗОПОЛ - МИНЬОР (ПЕРНИК) 1:0

1:0 Борислав Трендафилов (85)

Стартови състави:

Созопол: 27. Петър Рахнев, 2. Мариян Димитров, 4. Милен Гамаков, 19. Димитър Жеков, 9. Джоб Рууни, 8. Емануил Манев, 5. Петър Генчев, 88. Лионел Самба, 11. Галин Димов, 17. Даниел Иванов, 6. Георги Господинов

Миньор (Перник): 1. Даниел Леонтиев, 22. Седрик Каломбо, 3. Антон Славчев, 21. Венцислав Иванов, 24. Георги Купенов, 8. Кристиян Слишков, 30. Михаел Орачев, 23. Валентин Николов, 17. Мартин Стоилов, 10. Григор Долапчиев, 14. Педриньо

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!