Доростол с пореден силен мач

Доростол се наложи с 2:0 в Силистра над Спортист (Генерал Тошево). Двубоят е от 29-ия кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Деян Дечев изигра поредния си добър мач. Противно на крайния резултат, Петър Пасев пропусна да им вкара гол още в самото начало. Домакините моментално взеха инициативата и доминираха до края.

Николай Илиев, Севдалин Стайков и Янаки Смирнов пропуснаха да вкарат до почивката. Четвърт час след нея Костадин Иванов беше спрян с нарушение и капитана Георги Димитров вкара дузпата. В оставащото време имаше няколко ситуации пред вратата на Спортист. Секунди преди последния сигнал, влезлия като резерва юноша Алиджан Алексиев получи топката от Любомир Михалев зад защитата и реализира второто попадение. Много силен дебют като титуляр за Доростол на 17-годишния Димитър Добрев.