Георги Димитров с първа победа с LMP3 прототип

Във втория си старт в шампионата Ultimate Cup Series 18-годишният български пилот Георги Димитров записа първата си победа в надпреварите с прототипи в клас LMP3. Георги и съотборниците му Антонио Форне и Айртон Симънс спечелиха вчера „4 часа на Навара” в Испания, като стартираха от втора позиция, а преди това бяха най-бързи в свободните тренировки.

Георги и екипът на TS Corse, за който той кара в новия шампионат, бяха близо и до победата в първия кръг за сезона на „Пол Рикар”, но там екипажът с №27 загуби много време в бокса, което в крайна сметка ги нареди на второто място в крайното класиране.

До края на миналия сезон Димитров се състезава в британската Формула 4, където беше сред най-бързите пилоти и през сезон 2022 записа 3 победи в този оспорван шампионат.

Сезонът в Ultimate Cup Series продължава на 26-28 май със състезанието „500 километра на „Нюрбургринг” на едноименната писта в планината Айфел в Германия.