Янтра (ПТ) прекъсна успешна серия на Академик (Свищов)

Янтра спечели с 3:2 в Полски Тръмбеш срещу Академик (Свищов). Срещата е от 25-ия кръг на Северозападната Трета лига. Младият тим на гостите беше по-активен, но не успя да продължи успешната си серия от резултати. Димитър Николов пропусна още в началото да открие резултата. Християн Кожухаров пък беше точен пред отсрещната врата и домакините дръпнаха в 8-ата минута. След още толкова време равенството беше възстановено с изключително красиво попадение. Калоян Митев получи топката зад защитата и от движение ефектно прехвърли вратаря – 1:1. После съотборникът му Кристиян Иванов уцели гредата. След почивката „студентите“ продължих да държат инициативата, а противника заложи на контраатаките. Николов и Петър Петров пропиляха шансове за Академик. В 54-ата минута домакините проведоха бърза контраатаки и Любомир Генчев я завърши с гол.

Свищовските футболисти натиснаха. В 65-ата минута Божидар Матеев изравни от фаул. Топката все повече се разиграваше в половината на Янтра В 75-ата минута обаче Красен Славчев завърши контраатака с попадение – 3:2.