Игор Пластун: Всичко е в нашите ръце

Защитникът на Лудогорец Игор Пластун сподели мнението си след успеха с 2:1 над Черно море в първия мач от полуфиналите на Sesame Купа на България. Бранителят вкара втория гол за "орлите", който донесе и победата срещу "моряците".

"Знаехме, че мачът ще бъде труден. Срещу Черно море винаги играем много здрави двубои. Още по-трудно е, когато започнеш с допуснат гол. Ние сме Лудогорец и дори през този сезон имахме много подобни моменти, в които трябваше да правим обрат. Това е само първият мач, трябва да мислим за бъдещето.

Лудогорец превзе "Тича" и докосва финала

За защитник е много зле, когато допуснем гол първи, но това е част от футбола. Ние вкарахме два гола, играхме добре и спечелихме първия мач. Надявам се в следващия двубой за Купата да направим следващата стъпка към финала.

20 Черно море 1:2 Лудогорец

Черно море играе на добро ниво, но ние ще бъдем готови за втория мач. Те винаги играят на максимум срещу нас. Ние си свършихме работата днес и всичко е в нашите ръце.

Скаутите ни правят всичко възможно да визмат добри играчи в Лудогорец. Добре е да се бориш за титулярната единайсеторка. Конкуренцията е добра за всеки един футболист. Всеки иска да се докаже, това е част от нашата работа.

Ивайло Петев: Постигнахме добър турнирен резултат, започваме да мислим за ЦСКА

Имам опит във футбола. Не мога да кажа, че съм играл в малки отбори, но съм играл срещу отбори, които са по-големи от моя. Винаги съм си мислил, че силните отбори не проявяват уважение

. Съдията днес се справи добре. Не видях ситуацията с червения картон. Не знам за Панайотов, те имат втори мач и ще се опитат да покажат, че са по-добри. Когато губиш мача, искаш да се бориш с всеки. Това е нормално", заяви Пластун.