Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Ивайло Петев: Постигнахме добър турнирен резултат, започваме да мислим за ЦСКА

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев остана доволен от поведението на своите футболисти, които постигнаха обрат срещу Черно море и спечелиха първия полуфинален двубой за Купата на България срещу "моряците" с 2:1 на "Тича". Наставникът на "орлите" похвали отбора, че е останал концентриран върху този двубой, а мислите на играчите не са били върху предстоящото дерби с ЦСКА - София.

Изиграхме нелош мач, поздравявам играчите. Допуснахме една грешка за първия гол. Създадохме доста ситуации през първото полувреме. Контролирахме двубоя през по-голямата част. Постигнахме добър турнирен резултат.

Лудогорец превзе "Тича" и докосва финала

Всички футболисти са в Лудогорец, защото имат качества. Всички ще получат шанс, въпросът е да го оползотворят. Имаше добра енергия в мача и съм доволен.

Не ми харесва, че много лесно получаваме голове и работим върху това. Сигурен съм, че отборът има потенциал, който да доразвием. Нямаме нито един лесен мач. Максимално концентрирано подхождаме към всеки двубой.

20 Черно море 1:2 Лудогорец

Не исках мислите да са върху мача с ЦСКА. Щастлив съм, че футболистите подходиха сериозно. При всички положения ще е едно дерби. Дали ще е определящ за титлата, ще видим. Има време, от утре започваме да мислим за следващия мач", каза Петев.