Лудогорец превзе "Тича" и докосва финала

Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Черно море в първия полуфинален двубой помежду им от турнира Sesame Купа на България. Халфът на "моряците" Алекс Фернандес откри резултата в 14-ата минута, а след 180 секунди Нонато изравни. В 34-ата минута Игор Пластун прати топката зад Иван Дюлгеров, засичайки подаване на Кирил Десподов от фаул. След почивката и двата отбора - първо домакините, после "орлите", имаха претенции за дузпа, но не получиха такава. Към края Стефан Велев от варненци беше изгонен от игра с директен червен картон. Реваншът е на 11 май в Разград.

Двата отбора влязоха в мача без всякакво дебнене и бавене. Още в самото начало Нонато шутира, но Иван Дюлгеров улови топката. Скоро след това бразилецът подаде технично към Кирил Десподов, който прати топката към мрежата на "моряците", но Дюлгеров реагира отлично и спаси.

20 Черно море 1:2 Лудогорец

В 14-ата минута домакините удариха първи в двубоя. Александър Василев стреля, вратарят на Лудогорец Симон Слуга отби и Алекс Фернандес откри резултата с удар отблизо - 1:0 за Черно море

Отговорът на гостите от Разград не закъсня. След 180 секунди Десподов слаломира в наказателното поле на Морето, след което нанесе удар, но Иван Дюлгеров отби. Топката попадна у Нонато, който намери долния десен ъгъл и изравни резултата.

В 34-ата минута Лудогорец постигна обрат. Кирил Десподов изпълни свободен удар и Игор Пластун засече топката в мрежата на "моряците" - 2:1 за хората на Ивайло Петев.

Малко след началото на второто полувреме Илиан Илиев и неговите футболисти имаха претенции за 11-метров наказателен удар. Васил Панайотов открадна топката от краката на Игор Пластун в пеналтерията пред Симон Слуга, след което последва съприкосновение между двамата и капитанът на домакините падна на тревата.

Главният съдия Волен Чинков обаче прецени, че няма основание да посочи бялата точка, а впоследствие не получи и сигнал от VAR.

В 56-ата минута и от Лудогорец поискаха дузпа - за игра с ръка в наказателното поле на Александър Василев, но Чинков и VAR не видяха умисъл в действията му и реферът отново даде знак играта да продължи.

С напредване на времето играта загуби сериозно от блясъка си. В 83-ата минута Стефан Велев от домакините спъна в гръб Кайо Видал от Лудогорец в центъра на терена. Чинков показа жълт картон на бившия полузащитник на Левски, Берое и Славия, но след като прегледа ситуацията на VAR-монитора арбитърът промени първоначалното си решение и показа червен картон. Така "моряците" останаха с един по-малко на игрището.

До края пред двете врати липсваха чисти положения и срещата завърши при 2:1 за гостуващия състав. Така Лудогорец направи крачка към финала на състезанието, който би бил първи за "орлите" след 2017 г. Същевременно "моряците" ще трябва да търсят задължителен гол на реванша, за да вкарат двубоя в Разград поне в продължения.

Черно море 1:2 Лудогорец

1:0 Алекс Фернандес (14)
1:1 Нонато (17)
1:2 Игор Пластун (34)

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 23. Едгар Пачеко, 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев.

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 2. Гонсало Авила, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал.

Снимки: Борислав Трошев