Вердер прекъсна негативната серия и удари Херта като гост, Марвин Дюкш избухна с хеттрик

Вердер победи с 4:2 като гост Херта в мач от 29-тия кръг на Бундеслигата. С хеттрик за “бременските музиканти” се отличи нападателят Марвин Дюкш, а българският национал Илия Груев се появи като резерва в последните минути на двубоя.

Мачът започна много зле за домакините, които получиха гол още в 6-ата минута. Херта претендираше за нарушение в центъра на терена, но не го получи, последва бърза контраатака за Вердер, като Йенс Стаге пусна чудесен пас за Марвин Дюкш, който пусна елегантно топката покрай стража на домакините Оливер Кристенсен за 0:1.

Вердер продължи да играе по-добре и отбеляза втори гол. В 27-ата минута Кристиан Грос центрира отлично и Марвин Дюкш заби с глава втория си гол в мача - 0:2 за Вердер.

Второто полувреме стартира по същия начин и с много по-добра игра за гостите. В 51-вата минута отново Марвин Дюкш се разписа, с което оформи хеттрика си. Той получи добре центриране от Антони Юнг и с хубав удар с левия крак не остави шансове на Кристенсен, като това беше 11-ият гол на нападателя през сезона. Домакините съвсем смъкнаха гарда и в 63-тата минута датският страж на Херта допусна груба грешка и подари топката на Митчел Вайзер, който вкара за 0:4.

Оттам Вердер намалиха темпото и допуснаха домакините да отбележат два гола и да направят загубата си по-почетна. Първо Джесик Нганкам отбеляза в 68-ата минута, като се разписа с десния крак след добро подаване на Суат Сердар. Десетина минути по-късно Херта получи право да изпълни дузпа, която Доди Лукебакио реализира за крайното 2:4.

С победата си Вердер прекъсна негативната си серия от шест поредни срещи без победа и може да диша много по-спокойно, като е на 12-о място с 35 точки. Новият треньор на Херта Пал Дардай не успя да окаже голямо влияние върху резултатите на тима, като берлинчани са вече седем поредни мача без успех в първенството и продължават да са на последното място в класирането, като са сериозно застрашени от изпадане.

Снимки: Imago